Food Online / Yaz’23

Food Online / Yaz’23
Mevsimlik, online yemek dergisi
Her zaman en doğru, en iyisiyle sizi buluşturmak üzere hazırladığımız tabaklarla dolu yeni sayımız uzun bir aradan sonra yine sizlerle.
Çılbır deyip geçmeyin; poşe veya kabuklu olarak haşlanan yumurta yoğurtla servis edilince sizce çılbır mıdır? Bu soru benim için önemli. Yazarımız Zeynep Dinç için kabuklu veya kabuksuz haşlama olan yumurta yoğurtla sunulursa aynı kapıya çıkıyor ve her ikisine de çılbır diyor. Ben bu konuyu biraz düşüneceğim, çok ikna olmuş değilim. Diğer taraftan öyle tariflerle öyle bir tabaklar hazırlanmış ki, poşe veya kabuklu haşlama tartışması umrunuzda olmayabilir! Gerçekten olağanüstü çılbır fikirleri vermiş. Yumurta severler için kesinlikle altın gibi sayfalar! Huri Costa bu sayıda yine önemli bir konuyla karşımızda Reductaryenizm! Bu da nedir diye merak ederseniz sayfaları çevirin. Başrolü girdiği her yemeği, salatayı aromasıyla değiştiren dereotuna verdik. Yaz yemeklerinin gizli kahramanı dereotu için en güzel mevsim dedik. Çengelköy salatalığını sizin için dilimledik ve Vildan Akyol, Zeynep Dinç, Huri Costa, Güneş Aksüs, Çisem Güldane, Seda Kırcıl ve Özge Togan ile hazırladığımız güneş kokan yaz sayımızı umarız keyifle okumanız için hazırladık.
Bu arada size bir kruvasan dosyası hazırladım ki, kesin o dosya için bir, iki kilo aldım. Her şey sizin için 🙂 Laf aramızda şu kruvasan var ya feci güzel bir hamur işi… Keyifli sofralarda, lezzetini alarak, huzurla, afiyetle…

Aydan

Food Online mevsimlik dergisi ile mevsiminde yemek seçeneklerini keşfet ve yeni tarifler dene.