Food Online / Yaz’24

Food Online / Yaz’24
Mevsimlik, online yemek dergisi
Sayı 16

Teknik olarak yaz mevsimi 20 Haziran’da başlıyor. Bir mevsim yayını olarak üç ayda bir sizlerle bir araya geliyoruz ve bu uzun soluklu zaman diliminde bir sonraki sayı için hep en lezzetli ve mevsime uygun tarifler için hazırlık yapıyoruz. Önemli olan mevsim malzemesi kullanmak ve kullandırmak. Çünkü biliyoruz ki, doğayla uyumlu yaşam sürdürülebilir ve yaşanır dünya için gereklilik. Üzerimize düşen bu görevi size faydaya çevirecek bilgilerle harmanlayarak yine keyifli bir sayı hazırladık.

Bu yıl ilk kez marketlerde satışa çıkan beyaz çilekle tanışalım istedim, ardından Vildan Akyol’dan her gün bıkmadan yapacağınız yaza yakışan yemeklerle açıyoruz bu sayıyı. Sezin’in ilginç fikirleri vardı, bu sayıda onlar için girdi mutfağa, şaşıracaksınız! İspanya’dan klavyesini tuşlayan Huri Costa ise yine çok faydalı ve lezzetli bir yazı bıraktı: ‘Kahvaltı” gerekli mi? Sizce?

Sayfaları çevirdikçe Çisem Güldane, Zeynep Dinç, Seda Kırcalı’ın muhteşem tarif ve fotoğrafları tekrar tekrar size sayfaları çevirtecek. Ceylin Atay’ın güçlü kaleminden hijyen takıntılılarına özel bir yazımız var. Türkiye’nin en değerli diyetisyenlerinden Güneş Aksüs kolajen konusunu masaya yatırdı. Gezi yazarımız Neslihan Yumaklı ise satırları okurken astral bir yolculuk yapabileceğiniz Hollanda yazısıyla lezzet kattı. Şimdi kahvenizi alın ve arkanıza yaslanın.

Güzel bir yaz olsun! Keyifli sofralarda, lezzetini alarak, afiyetle…

Aydan ÜSTKANAT

Food Online mevsimlik dergisi ile mevsiminde yemek seçeneklerini keşfet ve yeni tarifler dene.